5 דרכים לשמר מוטיבציה

על מנת להשיג מטרות אישיות, כלכליות ומקצועיות, יש לשמור על התמדה ומחויבות.
אך רבים מתקשים למצוא בעצמם את המוטיבציה הדרושה על מנת להתמיד בעשייה לאורך זמן ולהתמודד עם אתגרים ומכשולים בדרך.
הנה חמש דרכים בהם תוכלו לשמור על המוטיבציה שלכם ולקרב את עצמכם לעבר המטרות שלכם.

דייקו את המטרות שלכם

בשביל להצליח לשמור על מוטיבציה אתם צריכים להצליח לראות התקדמות.
מטרות מעורפלות עלולות ליצור תסכול, בגלל הקושי לזהות האם מתקרבים אליהן או לא.
בקרב עסקים קטנים מטרה כמו "להצליח בעסק" יכולה לבטא תחושה שבעלי העסק מעוניינים להרגיש,
אך זו תחושה חמקמקה שיתקשו לזהות. הצבה של מטרות מוגדרות כמו "להגדיל את כמות הלקוחות שלי בחמישה בכל שבוע" יכולה לאפשר למדוד התקדמות.
העמידה במטרות המוגדרות גם תוביל בסופו של דבר לתחושה של הצלחה בעסק, דבר שגם יעלה משמעותית את רמת המוטיבציה.

חלקו משימות גדולות לשלבים ( משימות קטנות)

בשביל להימנע מתחושת חוסר אונים אל מול משימה גדולה ומסובכת, פרקו את המשימה לשלבים קטנים, והתמודדו עם שלב אחד בכל פעם. פירוק המשימה והתמקדות יכולה להרגיש מנוגדת לאינסטינקט של בעל עסק לראות את התמונה הגדולה, אך למעשה התמונה הגדולה עלולה להיות גדולה מידי ולגרום להופעתן של חרדות שמקשות על התפקוד.

ניהול עצמי (משאבים)

לחצים ומתחים עלולים ליצור עומס נפשי, וללוות את מי שחווה אותם בכל שעות היום, גם מחוץ לשעות העבודה. התחבטות בדילמות יכולה להוביל למעגל של מחשבות, שלמעשה חוזרות על עצמן ולא מקדמות הגעה לפתרון. עומס נפשי כזה לאורך זמן מוביל לשחיקה ופוגע בצורה קשה ברמת המוטיבציה. לכן, חשוב להקפיד להגביל את זמן העבודה וליצור הפרדה ברורה בין זמן עבודה וזמן לפנאי. אפשרות טובה היא התנתקות מהטלפון והמייל בסופי השבוע, וחופשות קבועות כל מספר חודשים.

הפרידו בין עיקר לתפל

עומס של משימות עלול לגרום לחוסר מוטיבציה, לכן קבלו החלטה איזה סמכויות  חייבות להישאר אצלכם, ואיזה ניתן להאציל הלאה. עבודה עם שירותי משרד עבור עסקים קטנים שיטפלו במסמכים, גביה ותיאומים יכולים לשחרר אתכם להתרכז בדברים החשובים ולסייע לכם לקבל החלטות טובות יותר ובראש שקט.

אל תהיו קשים עם עצמכם

כאשר נופלת טעות או החלטה שגויה, חשוב ללמוד ממנה ולהסיק מסקנות להמשך, אך חשיבה ממושכת על כל טעות עלולה לגרום לירידה בערך העצמי. גורם גדול לירידה במוטיבציה היא ערך עצמי נמוך ותחושת מסוגלות נמוכה. דימוי עצמי נמוך לאורך זמן יכול לקבע את התחושה ש"אם לא אצליח – למה שבכלל אנסה?". לכן נסו להתמקד בדברים הטובים, וחגגו כל הצלחה.

זכרו! תרגול הופך להרגל.
סביבה תומכת ומרימה חשובה לא פחות.

יכול לעניין אותך גם:

הוספת תגובה

אודות

 Adminz – שירותי משרד לעסקים בצמיחה הוקמה בשנת 2013.
צוות המקסימות של  Adminz – שירותי משרד ואנוכי, עובדות ומספקות שירותי מזכירות ומשרד לעסקים מתחום הבניה והנדל"ן, סטרטאפים, יועצים עסקיים, מרצים ומנחים ועוד…

שירות אישי ובוטיקי הכולל משימות פשוטות ועד משימות מורכבות בעברית ובאנגלית למשל: מענה למתעניינים, כתיבה, שליחה ופולואפ להצעות מחיר, הפקת חשבוניות קידום ומעקב גביה, ספקים, הכנה והפקת דוחות, משימות אדמיניסטרטיביות ועוד..

כל זה מייצר לעסקים שקט ניהולי, "חוסך זמן" ממקד אותם בעשיה ובשורה התחתונה מאפשר לצמוח ולעשות יותר.

בנוסף לפעילות העסקית, מהכרות עם אתגרי העסקים בכלל והעסקים הקטנים בפרט, למדתי וחקרתי את נושא ההתייעלות וכיום, מתמחה בניהול זמן ופרודוקטיביות (מרצה ומייעצת).

פתרונות עסקיים

מוצרי אדמינז